WhatsApp İletişim

HİZMET SÖZLEŞMESİ VE KULLANIM ŞARTLARI

HİZMET SÖZLEŞMESİ VE KULLANIM ŞARTLARI

Taraflar
Servis Sağlayıcı: Networksunucu.com (Soft İnternet Hizmetleri)
Müşteri: Networksunucu.com (Soft İnternet Hizmetleri) üzerinden hizmet alan kişi/kuruluş

http://www.Networksunucu.com internet adreslerinde faaliyet gösteren internet sitesinin kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.


Sözleşme Maddeleri:

Madde 1
Servis Sağlayıcının sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde 2
Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden,
lisansız yazılım/script (lisanslı hazır site portalları), elektronik posta
(e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den,
Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriğinden doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı
Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, sorumlu tutulamaz Sorumluluk, Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 3
Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcıda bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir beklenmeyen teknik aksaklıklara karşı,
müşterilerin mağdur olmamak ve veri kaybına maruz kalmamak için tedbir olarak hesabındaki ve mailindeki  kendi verilerini ayrıca yedeklemeleri tavsiye edilir.

Madde 4
Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim, yazılım, dijital ses kaydı (MP3 ve diğer dijital ses formatları), lisanslı script vs. dokümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda servis sağlayıcı yazılım lisans sahiplerinin lisans bedeli ödenmemiş yazılımın kaldırma başvurularını yerini getirir hosting barındırma hizmeti müşterinin devam eder ücret iadesi yapılmaz. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 5
Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 6
Internet, bir medya ortamı olduğundan, Müşteri, verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde 7
Alınan hizmetin karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir. Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 8
Servis Sağlayıcı, yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.

Madde 9
Müşteri kesinlikle spam e-mail gönderemez. İnternet kullanıcılarını dil, sıklık ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek e-mailler yollayamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailleri yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 10
Müşteri kesinlikle Servis Sağlayıcı'nın sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde Servis Sağlayıcı'nın sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Örnek olarak (fakat bunlarla sınırlı değildir): Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, e-mail bombardımanı, DoS
(Denial Of Service) saldırıları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 11
Müşteri kesinlikle Servis Sağlayıcı'nın sistemlerinin kaynaklarını
(bunlarla sınırlı olmamakla birlikte örneğin: CPU, RAM ve NETWORK kaynakları),
Servis Sağlayıcı'nın diğer müşterilerine verdiği hizmetleri engelleyecek veya kısıtlayacak şekilde yüksek oranda kullanamaz. Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %2 'dir %2 'yi geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından askıya alınır.
Bu durumda Servis Sağlayıcı, Müşteri'den sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini yada kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktirde
Servis Sağlayıcı sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 12
Servis sağlayıcı, müşteri web sitesinin Internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Fakat teknik hata ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde 13
Müşteri, Servis Sağlayıcısı ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemelerinin ve İstanbul İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul eder.

Madde 14
Servis Sağlayıcı, hizmetlerinin fiyatlarını ve tarifelerin üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 15
Web sitesi yayınlama hizmetlerinde hizmetin açılış tarihinden itibaren ilk 7 günü kapsayan süre içerisinde, (hafta sonu ve resmi tatiller dahil.) müşterinin sözleşmeyi fesih etmesi durumunda, hizmetin ücretinin Servis Sağlayıcı tarafından iade edileceği garanti edilmektedir. Alan adı tescilleri otomatik olarak ICANN  tarafından yapıldığı için, Alan adı kayıt hizmetlerinde iade mümkün değildir. Oyun sunucularında Dosyaların açık kaynak olması sebebi ile çalınma durumuna karşı kesinlikle iade yapılmamaktadır. Gerekli şartlar karşılandığında Servis Sağlayıcı müşteri'nin ödemiş olduğu ücreti 4 gün içerisinde ödemeyi taahhüt eder ve ücreti ödemekle yükümlüdür.

Madde 16
Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir, fakat ödenmiş ücretlerin iadesi yapılmaz. (Web sitesi yayınlama hizmetlerinde hizmetin açılış tarihinden itibaren ilk 7 günü kapsayan süre içerisinde, müşterinin sözleşmeyi fesih etmesi durumunda, hizmetin ücretinin Servis Sağlayıcı tarafından iade edileceği garanti edilmektedir. Metin2 ve Alan adı kayıt hizmetlerinde iade yapılmaz.) NetworkSunucu iade yapmak isterse eğer 7 Gun icerisinde KDV %18 Düşürülür ve iade yapar.

Madde 17
Servis sağlayıcı Sunucuları üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşteriye aittir. Servis sağlayıcı sunucularında güvenliğini sağlamak için kendi tarafından sorumlu olduğu yazılım ve donanım güvenliklerini tam olarak oluşturur buna rağmen Müşteri'nin site/sitelerinin saldırı alması durumunda servis sağlayıcı diğer müşterilerinin ve sunucularının hat yavaşlaması veri/donanım güvenliğini almak için müşteri'nin aldığı hizmeti tek taraflı olarak fesih etme hakkını saklı tutar. Chmod777'den kaynaklanabilecek yada müşterinin yazılımı ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde servis sağlayıcı sorumlu tutulamaz.Madde 18
Servis Sağlayıcı hosting ve sunucu paketleri ve Kampanya paketlerinde, trafik ve kota aşımlarında verilen hizmet askıya alınabilir veya ek ücret ilavesi yapma hakkını saklı tutar. Hizmetin devam edebilmesi için bir üst paket yada ek 10 GB/Ay Bandwidth fark ücretini 3 gün içinde ödeme koşulu ile paket bir üst seviye Hosting veya sunucu özelliklerine yükseltilir servis sağlayıcı tarafından verilen hizmet genişletilir. Müşteri ilk hizmet alımında kullanacağı kotaların yeterliliğini kabul etmiş ve 12 aylık hizmet süresi boyunca oluşabilecek kota değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 19
Müşteri, aldığı hizmet dahilinde servis sağlayıcı tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, servis sağlayıcı hesabından faydalanırken servis sağlayıcı tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.Madde 20
Müşteri, hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan servis sağlayıcıya herhangi bir kusur iletilemez.


Madde 21
İşbu sözleşme 21 Madde'den ibarettir ve kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinden yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır.
MüşteriGirişi